
Na in Oktober de laatste bekerwedstrijd gespeeld te hebben en daarna uitgeloot te worden mochten de dames de wei in voor een spannende wedstrijdtegen Heerenveense Boys dames 2. Ditmaal opnieuw op het vertrouwde en zware veld in Waskemeer. Met een plek in de kwartfinale van de beker in het vooruitzicht, waren beide teams vastberaden om de wedstrijd te winnen. Zowel de dames als het tweetal coaches waren toch wel een beetje zenuwachtig. Behalve Zwier, die zoals altijd haar hoofd koel hield voor de wedstrijd.
Het was Waskemeer dat al vroeg in de wedstrijd de toon zette. Een prachtige goal van Beijert, op aangeven van Haites, bracht het thuispubliek aan het juichen en zorgde voor een vlotte 1-0 voorsprong. Kort daarna
andere Haites, de Valk en de Vegt die keer op keer de verdediging van Heerenveense Boys op de proef stelden. Maar helaas wist Waskemeer in de tweede helft niet te scoren. De dames van Heerenveense Boys kwamen daarentegen tweemaal tot scoren, waardoor de stand weer gelijk werd getrokken. Pool, Groot en Jonkman zetten de verdediging op scherp en liet de uitploeg koste wat kost niet tekenen voor het derde doelpunt. De spanning was om te snijden en met nog maar enkele seconden op de klok werd Veenstra het veld in gestuurd, vastbesloten om een verschil te maken. Foutloze wedstrijd van haar kant voor de 10 seconden die ze in het veld heeft gestaan!
Na 90 minuten volle bak spelen wachtte de beslissing vanaf de stip. Opnieuw mochten de dames penalty’s nemen om te bepalen of ze wel of niet door zouden gaan naar de volgende ronde van de beker. Razend spannend, zowel de speelsters, staf als het publiek stond vol zenuwen te kijken. Gelukkig toonde keepster de Valk haar klasse door de eerste bal te redden. Met vastberadenheid en precisie schoten Beijert, de Vegt en Haites hun penalty's beheerst binnen. Maar het was Jonkman die met een koelbloedige zesde penalty de overwinning voor Waskemeer veiligstelde.
Met een eindstand van 3-2 in het voordeel van Waskemeer, zijn de dames nu een stap dichter bij het bekerkampioenschap. Cor zijn woorden over de eerdere bekerwedstrijd galmen nog steeds na in de hoofden van de speelsters. ‘We hoeven niet perse door in de beker, maar ik wil eigenlijk niet verliezen vandaag’ was opnieuw het uitgangspunt van de wedstrijd en zo blikken we ook vooruit op de volgende bekerwedstrijd die op 30 Maart gespeeld zal worden. Dank aan Jaco Jonkman voor het maken van de prachtige foto’s bij de wedstrijd en natuurlijk dank aan alle trouwe supporters langs de lijn!
| 01/06 | DESZ VR1 | Waskemeer VR1 | 6 - 0 |
| 04/05 | Waskemeer VR1 | Leeuwarder Zwaluwen VR2 | 3 - 0 |
| 30/03 | The Knickerbockers VR5 | Waskemeer VR1 | 8 - 9 |
| 17/02 | Waskemeer VR1 | Heerenveense Boys VR2 | 2 - 2 |
| 16/10 | Waskemeer VR1 | Peize VR1 | 6 - 5 |
| 16/09 | S.V. Oosterwolde VR1 | Waskemeer VR1 | 2 - 5 |
| 09/09 | Zevenhuizen VR2 | Waskemeer VR1 | 0 - 11 |
| 02/09 | Waskemeer VR1 | S.V. Haulerwijk VR1 | 2 - 0 |
| 15/06 |
Nieuweschoot VR1
|
Waskemeer VR1
|
2 - 0 |
| 11/06 |
Oudehaske VR1
|
SJO WTTC VR2
|
1 - 5 |
| 11/06 |
Read Swart VR1
|
Lemmer vv VR1
|
4 - 2 |
| 08/06 |
Nieuweschoot VR1
|
SJO WTTC VR2
|
2 - 0 |
| 08/06 |
Lemmer vv VR1
|
S.V. Oosterwolde VR1
|
0 - 6 |
| 05/06 |
Oudehaske VR1
|
Nieuweschoot VR1
|
2 - 2 |
| 03/06 |
Waskemeer VR1
|
Oudehaske VR1
|
4 - 1 |
| 01/06 |
Oerterp VR2
|
SJO WTTC VR2
|
1 - 6 |
| 29/05 |
S.V. Oosterwolde VR1
|
Nieuweschoot VR1
|
3 - 0 |
| 29/05 |
SJO WTTC VR2
|
Lemmer vv VR1
|
3 - 2 |
| 25/05 |
S.V. Oosterwolde VR1
|
SJO WTTC VR2
|
5 - 1 |
| 25/05 |
SC Joure VR2
|
ODV VR1
|
0 - 4 |